Inter nakon ispadanja iz Lige prvaka podijelio bodove s Napolijem, aktuelni prvak Italije prekinuo veliki niz lidera Serie A

Večeras su derbi utakmicu 29. kola italijanske Serie A odigrali domaćin Inter i Napoli, a konačan rezultat susreta glasio je 1:1.

Nogometaši Intera očigledno nisu baš najbolje reagovali nakon neočekivanog poraza u četvrtfinalu Lige prvaka od Atletico Madrida, te ispadanja iz najelitnijeg klupskog takmičenja. Naravno, uzimajući u obzir ovosezonsku formu Napolija.

‘Nerazzurri’ su ove noći definitivno bili bolji rival, ali tu dominaciju nisu uspjeli krunisati pobjedom. Prvi pogodak vidjeli smo tek u 43. minutu, a tada je na asistenciju Bastonija mrežu gostiju zatresao Darmian.

U nastavku Napoli i nije imao neki odgovor, no u završnici utakmice su “prodisali” i došli do jednog boda. Nakon loše reakcije odbrane Intera u 81. minutu je pogodio Juan Jesus za konačnih 1:1 na Giuseppe Meazza stadionu.

Vrijedi napomenuti da su Napolitanci večeras prekinuli niz od 10. uzastopnih pobjeda Intera u Seriji A. Izabranici Simonea Inzaghija su lideri domaćeg prvenstva sa čak 76 osvojenih bodova, dok je Napoli tek sedmi sa 45 bodova.