Inter nakon pobjede nad Napolijem senzacionalno ostao bez trijumfa protiv Monze u sudačkoj nadoknadi

Nogometaši Intera gostovali su ekipi Monze u okviru 17. kola talijanske Serie A i remizirali, a konačan rezultat glasio je 2:2.

Inter je prije nekoliko dana pogotkom Edina Džeke upisao ogroman trijumf nad prvoplasiranim Napolijem. Ipak, čini se da im je večeras bilo teže sa slabijim protivnikom.

Već u 10. minutu ‘Nerazzurri’ su stigli do vodstva. Poslije odličnog centaršuta Bastonija ubacio se Matteo Darmian i pogodio za prednost gostiju. Međutim, bivši prvak Italije nije se dugo radovao jer je samo minut kasnije Patrick Ciurria pogodio za poravnanje.

Igrala se 22. minuta susreta kada je pao treći pogodak. Lautaro Martinez je tada sjajno iskoristio grešku protivnika i vratio prednost Interu. Monza je shvatila da se večeras može nositi sa rivalom te je igrala ofanzivno. Sve se isplatilo u 93. minutu kada konačnih 2:2 postavlja Caldirola za ogroman bod Monze.

Inter je sada na četvrtom mjestu Serie A sa 34 boda, sedam manje od lidera Napolija. S druge strane, Monza je 14. sa 18 osvojenih bodova.