Inter nakon preokreta ‘razmontirao’ Bolognu i ponovo ušao u četiri najbolje ekipe u Seriji A

Nogometaši Intera slavili su visoku pobjedu na domaćem terenu protiv Bologne rezultatom 6:1 u okviru 14. kola italijanske Serije A.

Nije dobro počelo za Inter u 22. minuti kada asistenciju Orsolinija u gol pretvara Lykogiannis. No, ispostavtit će se da jeto sve što su gosti uradili u ovom susretu.

Edin Džeko vratio je stvari na početak izvanrednim golom u 26. minuti, a do kraja poluvremena je preokret režiran preko Di Marca i Martineza.

I u nastavku je Di Marco pogodio za 4:1, da bi Calhanoglu u 59. i Gosens u 76. režirali pravu katastrofu rivalu.

Inter se ovom pobjedom vratio na četvrtu poziciju iskoristivši današnji kiks Atalante. Momčad Simone Inzaghija trenutno je na 27 bodova uz gol-razliku 31:20.

Bologna je 13. momčad Serije A sa 16 bodova iz 14 odigranih susreta, a ovo im je bio šesti poraz ove sezone.

U utakmicama odigranim ranije danas, Lecce je iznenadio Atalantu pobjedom 2:1, dok je Roma podijelila bodove sa Sassuolom rezultatom 1:1. Fiorentina je savladala Salernitanu 2:1, a Torino je kod kuće sa 2:0 bio bolji od Sampdorije.