Inter nakon preokreta savladao Fiorentinu u Firenci, Džeko ponovo strijelac

Nogometaši Intera stigli su do nove pobjede u novoj sezoni Serije A.

Akutelni prvak Italije je nakon preokreta sa 3:1 savladao Fioretninu na gostojućem terenu u sklopu 5. kola.

Fiorentina je nešto bolju igru u prvom dijelu krunisala pogotkom Sottila na asistenciju raspoloženog Gonzaleza.

Domaćin je tako na odmor otišao sa minimalnim vodstvom, ali je u nastavku Inter pokazao zašto je i ove sezone glavni konkurent za trofej.

U razmaku od 52. do 55. minute Inter je režirao preokret, a strijelci su bili Darmian i Džeko. Bh. napadaču je ovo četvrti pogodak u ligi ove sezone.

Trijumf svog tima potvrdio je Perišić nakon sjajnog kontranapada na dodavanje Gagliardinija u 87. minuti.

Inter se nakon ove utakmice nalazi na prvom mjestu sa 13 bodova, ali utakmicom više u odnosu na Romu.

Fiorentina zauzima šestu poziciju sa devet bodova.