Inter nastavlja ljubomorno čuvati drugu poziciju, stradao SPAL

Nogometaši Intera slavili su pobjedu na gostovanju kod SPAL-a u sklopu 33. kola Serije A rezultatom 4:0. i tako zadržali drugu poziciju ispred Atalante.

Gosti su poveli u finišu prvog dijela kada Candreva koristi asistenciju sjajno Sancheza i matira Leticu za konačan rezultat nakon prvih 45. minuta.

Samo 15 minuta nastavka bilo je dovoljno Interu da postigne i drugi pogodak. Cristiano Biraghi se našao u pravo vrijeme na pravom mjestu da smjesti loptu u mrežu rivala.

Potpuni potop nagovijestio je Sanchez pet minuta kasnije, a konačnih 4:0 postavio je Gagliardini u 74. minutu susreta.

Inter je nakon ovog kola na drugoj poziciji Serije A sa bodom više od Atalante (71) i šest manje od Juventusa. SPAL je na putu za Seriju B sa samo 19 osvojenih bodova.