Inter nezaustavljivo juriša prema Scudettu: Asllani i Sanchez ugasili ambicije Genoe

Inter je pobijedio Genou 2:1 u susretu 27. kola Serie A i praktički otklonio sve dileme oko novog prvaka Italije.

Premda je do kraja sezone ostalo još 11 kola jasno je da će Inter osvojiti Scudetto, jer ima velikih 15 bodova ispred Juventusa, prvog pratitelja na ljestvici.

Igrači Simonea Inzaghija iz kola u kolo nastavljaju pobjeđivati protivnike i do kraja sezone će loviti bodovni rekord Juventusa koji je bio prvak sa 102 boda.

Inter je do velikog vodstva u ovom susretu stigao već u prvom poluvremenu kada su pogotke postigli Asllani u 30. i Sanchez iz kaznenog udarca u 38. minuti.

Na samom početku nastavka Genoa je smanjila majstorskim pogotkom Vasqueza u 54. minuti, ali do kraja gosti nisu uspjeli izbjeći poraz i ostalo je 2:1.