Inter pobjedom protiv Spezije došao na bod do vrha Serie A, Mihajlović nadmudrio Mourinha

Nogometaši Intera pobijedili su na svom terenu u 15. kolu Serie A ekipu Spezije 2:0 te su tako stigli na bod zaostatka za vodećim Napolijem koji ima i susret manje.

Nerazzurri‘ su dominirali od prve minute, a podatak da su u prvom dijelu imali 67 posto posjeda lopte i čak 14 udaraca ka gostujućem golu najbolje dočarava stanje na terenu.

Na pogodak su čekali do 36. minute kada su igrači Simeonea Inzaghija odigrali odličnu akciju. Lautaro Martinez je u završnici akcije majstorski petom proigrao Gagliardinija koji je u maniri rasnog strijelca matirao golmana za 1:0, što je bio i rezultat prvog dijela.

Nije trebalo Interu dugo vremena u nastavku da udvostruči vodstvo, a strijelac je bio Lautaro koji je sigurno izveo kazneni udarac u 58. minuti. I do kraja utakmice se igralo u istom ritmu. Spezia se branila, Inter dominirao, ali promjene rezultata više nije bilo.

Inter je ovom pobjedom preskočio gradskog rivala Milana i sada se nalazi na drugom mjestu Serie A s bodom zaostatka u odnosu na prvoplasirani Napoli koji ima i susret manje. Spezia drži 17. poziciju.

Nogometaši Bologne su pred svojim navijačima minimalnim rezultatom nadigrali ekipu Rome. Jedini gol na susretu u kojem je Siniša Mihajlović nadmudrio Josea Mourinha zabio je Mattias Svanberg u 35. minuti.

Ovom pobjedom Bologna je skočila na osmu poziciju i ima samo bod manje od Rome koja je petoplasirana.