Inter preuzeo vrh Serie A: Barella i Perišić srušili Fiorentinu u gostima

U prvoj utakmici 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju u Firenci pobijedio Fiorentinu sa 2:0 i tako skočio na vrh Serie A.

Prvi gol pao je u 31. minuti nakon kratke kombinacije iz kornera kada je s ruba šesnaesterca kaznenog prostora šutirao Nicolo Barella i prelijepo pogodio za 1:0. Ovo je bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu.

U nastavku susreta Inter je stigao i do drugog pogotka, a ovoga puta Achraf Hakimi je probio po desnoj strani i prizemnom loptom pronašao Ivana Perišića na drugoj stativi koji nije imao težak posao, te je samo proslijedio loptu u prazan gol za konačnih 2:0.

Inter je ovom pobjedom preuzeo vrh Serie A, ali s bodom više i utakmicom više od drugoplasiranog Milana. S druge strane, Fiorentina je na 12. poziciji sa 22 osvojena boda.