Inter ‘preživio’ gostovanje na Sardiniji, odluka o prvaku Italije pada u posljednjem kolu

Nogometaši Intera rezultatom 3:1 pobijedili su Cagliari na gostovanju i tako zadržali kakve-takve izglede da dođu do Scudetta, drugog u nizu, a 20. u klupskoj povijesti.

Gostovanje Intera na Sardiniji došlo je nakon što je Milan slavio protiv Atalante i “pobjegao” na pet bodova prednosti uoči posljednjeg kola. Sve osim pobjede Intera večeras značilo bi i da je Milan nakon 11 godina prvak Italije.

Nerazzurri‘ su odlično otvorili utakmicu. Od samog početka krenula je ofenziva ekipe Simeonea Inzaghija, a već u 11. minuti gosti su poveli preko Škriniara, ali je on poništen zbog igranja rukom.

U 25. minuti Darmian dovodi Inter u prednost. Ovoga puta ni VAR nije poništio gol gostiju. Rezultatom 0:1 otišlo se na predah, a onda je spretni Lautaro Martinez u 51. minuti povisio na 0:2.

Nadu domaćinima vratio je Lykogiannis pogotkom u 53. minuti, ali domaćin do kraja susreta nije uspio do drugog pogotka. Do kraja susreta gosti su postigli još jedan gol preko Lautara i riješili sve dileme oko pobjednika.

Nakon ove pobjede Intera, računica je jasna. Ako Milan osvoji bod protiv Sassuola na gostovanju u zadnjem kolu, bit će prvak Italije nakon 11 godina čekanja.

S druge strane, Inter će ugostiti Sampdoriju na svom terenu i trebat će mu pobjeda uz poraz Milana.