Inter ‘rastavio’ Romu na Olimpicu, Simone Inzaghi nadmudrio Josea Mourinha

Izabranici Simonea Inzaghija su u derbiju 16. kola Serie A savladali ekipu Rome rezultatom 3:0.

Gosti su dominirali gotovo čitavu utakmicu, a već u 15. minutu susreta Hakan Calhanoglu je pogodio mrežu Rui Patricija. Turčin je fantastično zavrnuo loptu iz kornera i iskoristio smušenost odbrane ‘Vučice’.

Prošlo je samo devet minuta kada je na asistenciju večeras raspoloženog Calhanoglua, loptu u mrežu pospremio Edin Džeko.

Potpunu dominaciju Intera pokazao je i pogodak Denzela Dumfriesa nakon sjajne akcije ‘Nerrazzura’ i asistencije Bastonija u 39. minutu. Na odmor se otišlo rezultatom 3:0.

Izabranici Josea Mourinha ni u drugom poluvremenu nisu pokazali ništa posebno. Joaquin Correa se povrijedio u 59. minutu, a zamijenio ga je Alexis Sanchez.

Vrijedi napomenuti trenutak iz 78. minute susreta kada se Zaniolo obrušio u šesnaestercu gostiju, igrači Rome su tražili penal, ali je sudac samo odmahnuo rukom. Konačan rezultat je onaj iz prvog poluvremena, a glasi 3:0.

Ovim trijumfom Inter se našao na drugoj poziciji Serie A sa 37 bodova. ‘Nerrazzuri’ imaju bod manje od prvoplasiranog Milana koji je danas savladao ekipu Salernitane (2:0), a izabranici Josea Mourinha su na petoj poziciji sa 25 osvojenih bodova na svom kontu.