Inter sa popularnom “petardom” priredio Milanu poniženje kakvo se ne pamti decenijama u legendarnom derbiju

U okviru četvrtog kola italijanske Serie A veliki i legendarni derbi odigrali su Inter i Milan, a domaćin je slavio sa visokih i nevjerovatnih 5:1.

Popularni ‘Nerazzurri’ izgleda da su večeras odlučili do kraja poniziti i osramotiti svog ljutog gradskog rivala, čemu najbolje svjedoči konačan rezultat na semaforu.

Goleadu je već u petom minutu susreta otvorio Mkhitaryan na asistenciju Dimarca, da bi pred završnicu prvog poluvremena, odnosno u 38. minutu, zaista spektakularan pogodak postigao Thuram i duplirao prednost Intera.

U nastavku je Milanu neku nadu donio Leao pogotkom u 57. minutu. Međutim, to je bilo sve od ‘Rossonera’. Do kraja meča su Mkhitaryan u 69., Calhanoglu u 79., te Frattesi u 93. minutu tresli mrežu gostiju za konačnih 5:1.

Inter je ovom pobjedom preuzeo lidersku poziciju Serie A i trenutno ima 12 bodova na svom kontu, što je dva više od drugoplasiranog Juventusa, te tri boda više od trećeplasiranog Milana. Također, vrijedi napomenuti da Inter ovako visok poraz Milanu nije nanio još od 1974. godine.