Inter savladao Lazio i ponovo preuzeo lidersku poziciju Serie A

Momčad Intera je u okviru 21. kola Serie A savladala ekipu Lazija (2:1) i tako ponovo preuzela prvu poziciju Serie A.

Prvi pogodak pao je u 17. minutu, a strijelac je bio Lautaro Martinez za ekipu Intera. No, nakon gledanja VAR-a isti nije priznat.

Nakon 13 minuta ‘Nerazzurri’ su došli do vodstva preko Bastonija. Štoper Intera je šutirao izvan šesnaesterca i postigao sjajan pogodak.

Samo pet minuta trajalo je slavlje domaćih. Veliku grešku Samira Handanovića iskoristio je Ciro Immobile za poravnanje rezultata.

Igrao se 67. minut kada je na asistenciju Bastonija loptu u mrežu proslijedio Milan Škrinjar za ponovno vodstvo Intera. Taj pogodak se ispostavio kao posljednji što se tiče ove utakmice. Konačan rezultat bio je 2:1.

Inter je nakon ove pobjede ponovo prestigao gradskog rivala Milana i preuzeo prvu pozicijiu Serie A sa jednim bodom više. Ekipa Lazija nalazi se na osmoj poziciji sa 32 osvojena boda.