Inter se “okliznuo” u Torinu: Sanchez spasio ‘Nerazzurre’ od poraza, san o odbrani Scudetta se nastavlja

Igrači Intera su u okviru 29. kola talijanske Serie A gostovali kod ekipe Torina i upisali remi (1:1).

Do prvog pogotka stigla je momčad Torina već u 12. minutu susreta. Poslije gužve u šesnaestercu Intera, najbolje se snašao stoper domaćih Bremer, te pogodio za vodstvo.

Nakon toga Inter je pokušao doći do izjednačenja preko Ranocchije, ali je njegov udarac odbranio Berisha. Igrao se 36. minut kada je došlo do sporne situacije, Belotti je dobio udarac u kaznenom prostoru, no sudac nije pokazao na bijelu tačku.

U drugom poluvremenu ‘Nerazzurri’ su na sve načine pokušavali poravnati rezultat, a poravnanje je stiglo tek u sudačkoj nadoknadi.

Čileanac Alexis Sanchez je na asistenciju Edina Džeke pogodio mrežu Berishe za konačan rezultat od 1:1 i tako spasio goste od poraza.

Inter je sada trećeplasirana ekipa Serie A sa četiri boda zaostatka od lidera Milana, te jednim bodom zaostatka od drugoplasiranog Napolija. Izabranici Simonea Inzaghija imaju utakmicu manje od svojih rivala. Torino je 11. sa 35 bodova na svom kontu.