Inter se skroz razgoropadio na svojoj Meazzi: ‘Nerazzurri’ napunili mrežu Fiorentine i do kraja je ponizili

Nogometaši Intera su u trećem kolu italijanske Serie A odigrali fenomenalnu utakmicu protiv Fiorentine i slavili rezultatom 4:0 na svom terenu.

Sve je počelo u 23. minutu susreta kada je novajlija Thuram pogodio za 1:0 poslije asistencije Dimarca, a to je ujedno bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Drugi dio igre u potpunosti je pripao izabranicima Simonea Inzaghija. Dogodila se totalna rapsodija Intera i popularne ‘Viole’ kao da uopšte nisu postojale na terenu.

U 53. minutu Thuram je upisao asistenciju za Lautara Martineza koji zabija i duplira prednost svoje momčadi, da bi pet minuta kasnije uslijedio nokaut za goste. Dosuđen je penal, loptu je na bijelu tačku namjestio Calhanoglu i precizno pogodio za uvjerljivih 3:0.

Igrao se 73. minut kada je na scenu ponovo stupio Lautaro. Ovog puta ga je uposlio Cuadrado, a argentinski napadač postiže svoj drugi pogodak na večerašnjem meču za konačnih 4:0 i nova velika tri boda Intera.