Inter slavi Calhanoglua protiv Barcelone, Napoli brojao do šest nad Ajaxom, Brugge ‘osramotio’ Atletico

U derbiju večeri trećeg kola Lige prvaka Inter je na Giuseppe Meazzi ugostio Barcelonu te slavio sa 1:0.

Inter, koji se nalazi u rezultatskoj krizi, uspio je večeras da napravi malo iznenađenje i savlada ekipu koja ih je prije uglavnom dobijala. Jedini i fantastičan pogodak na meču postigao je sjajni Hakan Calhanoglu krajem prvog poluvremena.

Ajax i Napoli odigrali su utakmicu sa “kišom pogodaka”, no niko se nije nadao toliko visokoj pobjedi Napolitanaca koji su na kraju slavili sa visokih 6:1.

U strijelce za talijanski tim upisivali su se Raspadori u 18. i 47., Di Lorenzo u 33., Zielinski u 45., Kvaratskhelia u 63. te Simeone u 81. minutu. S druge strane, jedini pogodak za ‘Kopljanike’ postigao je Kudus u devetom minutu.

Odlični Club Brugge je na svom terenu slavio ogroman trijumf nad Atletico Madridom, a rezultat je na kraju glasio 2:0.

Sowah je u 36. minutu pogodio za 1:0, da bi Jutgla u 62. postavio konačan rezultat utakmice. ‘Jorgandžijama’ nije pomogao ni penal, s obzirom da ga je promašio Antoine Griezmann u 76. minutu meča.