Inter stigao u Napulj, očitao impresivnu nogometnu lekciju prvaku Italije i preuzeo lidersku poziciju Serie A!

Nogometaši Intera su u derbi utakmici 14. kola italijanske Serie A gostovali kod ekipe Napolija i upisali uvjerljiv trijumf rezultatom 3:0.

Popularni ‘Nerazzurri’ su jednostavno bili fantastični na terenu i s obzirom na to, Napoliju kao aktuelnom prvaku Italije nije preostalo ništa drugo osim da kapitulira.

Već u 13. minutu Thuram je zabio za vodstvo Intera, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Međutim, pred kraj prvog poluvremena, u 44. minutu, Calhanoglu na asistenciju Barelle pogađa za 1:0.

U nastavku je viceprvak Evrope nastavio sa svojom igrom. Stigao je tako na red i Barella, koji je u 62. minutu svoje ime upisao među strijelce i povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Thuram pet minuta prije kraja regularnog dijela meča i tako završio svu priču oko pobjednika.

Inter je ovim trijumfom zasjeo na lidersku poziciju Serie A sa 35 osvojenih bodova, te imaju dva boda više od prvog pratioca Juventusa. S druge strane, Napoli je tek petoplasirana momčad na tabeli sa 24 boda, koliko ima i Roma koja je na četvrtom mjestu.