Inter teškom mukom razbio otpor Udinesea i ostvario novu pobjedu u Seriji A

Nogometaši Intera pobijedili su Udinese rezultatom 3:1 u susretu 23. kola italijanske Serije A na Gusieppe Meazza stadionu.

Inter je zabilježio mnogo teži trijumf od onog što rezultat govori. Domaći tim poveo je u 20. minuti kada iz ponovljenog kaznenog udarca Lukaku pogađa mrežu jedinog tima Serije A nakon maja prošle godine.

U finišu prvog dijela, tačnije 43. minuti, Lovrić odmjerenim udarcem donosi poravnanje rezultata i vraća stvari na početak.

Inter u nastavku nije briljirao, a do vodstva je stigao iz kontra napada u 73. minuti kada efektno pogađa Mkhitaryan.

Konačan rezultat postavio je Lautaro Martinez u 89. minuti kao iskupljenje za promašenu priliku nekoliko minuta ranije.

Inter se učvrstio na drugoj poziciji Serije A sa 47 bodova, dok je Udinese osmi sa 30 bodova iz 23 odigrana kola.

Ranije danas, Bologna je ostvarila pobjedu protiv Sampdorije rezultatom 2:1, dok je Milan slavio na gostovanju u Monzi 1:0.