Inter u direktnom okršaju pobijedio Atalantu i osvojio drugo mjesto Serie A

Inter Milan osvojio je drugo mjesto u Serie A pobijedivši u direktnom okršaju zadnjega kola Atalantu sa 2:0.

D’Ambrosio je zabio za vodstvo ‘Nerazzurra‘ već u prvoj minuti, a Ashley Young u 20. minuti osigurao pobjedu gostiju.

Napoli je na svom terenu nadigrao Lazio sa 3:1, a napadač gostiju Ciro Immobile je s pogotkom postao najbolji strijelac Serie A, ali i Europe za sezonu 2019-20.

Immobile je ove sezone postigao 36 pogodaka pa je napadač Lazija postao najbolji strijelac Europe jer je pogodak manje od njega postigao Robert Lewandowski iz Bayerna. Immobile će tako postati treći Talijan sa Zlatnom kopačkom nakon Francesca Tottija i Luce Tonija.

Osim toga, s pogotkom protiv Napolija izjednačio je rekord Serie A koji je držao Gonzalo Higuain s 36 postignutih pogodaka.