Inter u fantastičnom derbiju savladao Milan i prošao u polufinale Coppa Italije

U četvrtfinalu Italijanskog kupa Inter je pobijedio Milan rezultatom 2:1 i plasirao se dalje.

‘Rossoneri’ su poveli u 31. minuti kada je Zlatan Ibrahimović majstorskim golom pogodio za 1:0, ali u nastavku je uslijedio preokret.

Šveđanin je prvo zaradio drugi žuti karton i isključenje u 58.minuti, a svemu je prethodio verbalni sukob s Lukakuom krajem prvog poluvremena koji zamalo nije prerastao i u fizički obračun.

Inter je igrača više znao iskoristiti, a u 71. minuti Lukaku je iz penala poravnao na 1:1, da bi duboko u sudijskoj nadoknadi, Cristian Eriksen spektakularnim golom iz slobodnog udarca donio preokret i trijumf svom timu.

Milanski velikan će u polufinalu Coppa Italije igrati protiv boljeg iz duela Juventus – SPAL.