Inter u izvanrednoj finalnoj utakmici nakon preokreta savladao Juventus i osvojio Kup Italije

Nogometaši Intera osvojili su ovosezonski Kup Italije pobjedom nad Juventusom u finalu rezultatom 4:2.

Inter je stigao u vodstvo kada sjajan pogodak u 7. minuti susreta postiže Nicolo Barella.

Italijanski veznjak je iskoristio prostor ispred sebe i neodbranjivim udarcem matirao Mattiju Perina.

Na novi pogodak su navijači na stadionu u Rimu čekali sve do 50. minute i trenutka kada Alex Sandro donosi izjednačenje Juventusu.

Samo dvije minute nakon toga, Dušan Vlahović nakon sjajne solo akcije i drugog pokušaja matira sjajnog Samira Handanoviča.

Od tog trenutka Inter preuzima iniciajtivu koja je urodila plodom u 80. minuti.

U kaznenom prostoru je oboren Lautaro Martinez, a siguran realizator najstrože kazne bio je Hakan Calhanoglu.

Do kraja je ostalo 2:2, pa se s toga pristupilo odigravanju produžetaka.

U 98. minutu, Interu je sviran još jedan kazneni udarac kojeg je ovaj put u pogodak za preokret realizovao Ivan Perišić.

Već četiri minute kasnije, Hrvat postiže svoj drugi pogodak na utakmici i svom timu donosi osmi Kup Italijeu klupskoj histroriji.