Inter u revanšu pokazao klasu više u odnosu na Milan i izborio finale Kupa Italije

Nogometaši Intera plasirali su se u finale Kupa Italije nakon što su u revanš susretu kao domaćini savladali Milan rezultatom 3:0.

Prvi meč ova dva velika rivala završen je bez pogodaka, što je omogućilo Nerazzurima da prođu dalje.

Inter u vodstvo stiže već u 4. minuti kada Darmian centaršutem sa desne strane pronalazi Martineza kojim fantastičnim volej udarcem matira Maignana.

Milan je nakon toga preuzeo inicijativu, ali bez većeg uspjeha u realizaciji, što je stiglo na naplatu u 40. minuti.

Correa je još jednom uposlio raspoloženog Martineza koji je i u drugom navratu elegantno savladao golmana Milana za 2:0.

Konačan rezultat i siguran trijumf svoje momčadi potvrdio je Gosens u 82. minuti susreta.

Inter će u finalu Kupa Italije igrati protiv boljeg iz duela Juventus – Fiorentina.

‘Stara dama’ je u prvoj utakmici slavila u Firenci sa 1:0.