Inter u reviji golova savladao Fiorentinu

Inter je večeras u drugom kolu italijanske Serije A na stadionu Giuseppe Meazza u sjajnoj utakmici savladao Fiorentinu rezultatom 4:3.

Fiorentina je do vodstva došla u trećoj minuti susreta. Nakon centaršuta Cristian Kouame je spustio loptu do Giacoma Bonaventure koji je nesebično vraća nogometašu iz Obale Slonovače, a on je neometan šalje u mrežu domaćina.

Inter je do izjednačenja došao u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Lukaku se izborio za posjed Intera na sredini terena, a Nicolo Barella je povukao loptu i uposlio Lautara koji sjajnim udarcem s vrha šesnaesterca matira nemoćnog Dragowskog.

Inter je do potpunog preokreta došao u 52. minuti susreta. Lautaro se izborio za loptu, poslao je u šesnaesterac gostujuće ekipe, a Federico Ceccherini je loše reagovao i zatresao je mrežu svoje ekipe.

Međutim, Fioretnina se nije predavala. Samo pet minuta nakon primljenog pogotka gosti su izjednačili preko Castrovilija.

U 64. minuti susreta Ribery je poslao genijalnu loptu za Federica Chiesu, a reprezentativac Italije izašao je sam pred Handanovića i poslao je loptu preko Slovenca u mrežu Intera.

Kazna za promašaje Fiorentine stigla je u 87. minuti susreta. Sanchez je pronašao Hakimija koji šalje loptu u šesnaesterac za Lukakua, a Belgijanac pogađa za izjednačenje.

Već u narednom napadu Inter je došao do preokreta. Sanchez je još jednom poslao sjajnu loptu, a Danilo D’Ambrosio je bio na drugoj stativi, šutirao je glavom i matirao nemoćnog golmana gostiju. Ostalo je do kraja susreta 4:3 za Inter.