Inter u rovovskoj borbi minimalno savladao Atletico, PSV i Dortmund remizirali, odluka pada u Njemačkoj

Nogometaši Intera pobijedili su Atletico Madrid rezultatom 1:0 u prvom susretu osmine finala Lige prvaka odigranom na milanskoj Giuseppe Meazzi.

Inter je dominirao većim tokom meča, ali Atletico je očekivano igrao čvrsto i defanzvno, te je na kraju odolio napadaima Nerazzurra.

Prvo poluvrijeme je bilo veoma oprezno s obje strane, pravih šansi nije bilo, ali veliki hendikep za Inter bila je povreda Marcusa Thurama kojeg je u nastavku zamijenio Marko Arnautović.

Upravo je austrijski napadač bio centračna figura meča, jer je promašio nekoliko velikih šansi, a potom postigao jedini gol.

Nakon jedne greške odbrane Atletica, Lautaro je istrčao kontru, ali je je zaustavio sjajni Oblak, da bi Arnautović natrčao na odbijenu loptu i konačno je poslao u mrežu 1:0.

Nerazzurri su tako potpuno zasluženo slavili i branit će prednost u revanšu koji je na programu 13. marta.

Nogometaši PSV-a i Borussije Dortmund remizirali su u večerašnjem meču osmine finala Lige prvaka, pošto je u nizozemskom Eindhovenu rezultat bio 1:1.

Milioneri su poveli u 24. minuti lijepim golom Donyella Malena, koji je od prečku zakucao loptu u gol, ali pogodak nije proslavio jer je jedan dio karijere proveo u ovom nizozemskom klubu.

Dosuđen je za domaće jedanaesterac u 56. minuti, a sigurno ga je realizirao De Jong i postavio konačnih 1:1.

Tako je sve otvoreno uoči revanša na stadionu Signal Iduna Park u Dortmundu, koji je na rasporedu 13. marta.