Inter u sadržajnom derbiju nadigrao Lazio i preuzeo sami vrh Serije A od Milana

Ekipa Intera pobijedila je Lazio u meču 22. kola italijanske Serije A rezultatom 3:1 čime je postala novi lider Serije A.

Inter u vodstvo stiže u 22. mintui kada je Romelu Lukaku mirno pogodio s bijele tačke i svom timu donio prednost od 1:0.

U finišu prvog poluvremena Lukaku je postigao drugi gol za Inter, sudija ga je poništio zbog nedozvoljene pozicije, no nakon instrukcija iz VAR sobe sudija Fabbri je pokazao na centar i to je bio 16. pogodak robusnog Belgijanca u sezoni.

Lazio se vraća u meč u 61. minuti kada je Escalante više sretno nego spretno poslao loptu u mrežu nakon slobodnog udarca Milnković-Savića.

Međutim, sve nade za povoljnim rezultatom gostiju iz Rima ruši sjajni Lukaku prodorom i asistencijom za Martineza kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu u 64. minuti.

Inter je mirno čuvao stečenu prednost i na kraju stigao do 15. pobjede u ovoj sezoni i preuzimanja liderske pozicije od Milana.

Nerazzurri sada imaju 50 osvojenih bodova, jedan više od Milana i sedam više od Rome.

Lazio ostaje na šestoj poziciji sa 40 bodova, koliko imaju i Atalanta i Napoli.