Inter uvjerljiv protiv nemoćnog Leccea u Milanu, ‘Nerazzurri’ osjetno bježe Juventusu na vrhu Serie A

Nogometaši Intera večeras su na domaćem terenu dočekali ekipu Leccea u utakmici 17. kola italijanske Serie A i na kraju slavili sa uvjerljivih 2:0.

Inter je večeras jednostavno bio bolji rival, ali smo do prvog pogotka izabranika Simonea Inzaghija na Giuseppe Meazzi čekali sve do 43. minuta susreta. Tada je na asistenciju Calhanoglua za 1:0 zabio Bisseck.

Gostujući tim nije mogao napraviti ništa konkretnije, a “tačku na i” što se tiče današnjeg pobjednika postavio je Nicolo Barella pogotkom u 78. minutu, nakon asistencije Arnautovića.

Inter je trenutno lider Serie A sa 44 osvojena boda. Naime, popularni ‘Nerazzurri’ imaju četiri boda više od drugoplasiranog Juventusa i čini se, najljućeg rivala za osvajanje titule ove sezone. Iako, još uvijek je rano pričati.

S druge strane, ekipa Leccea nalazi se na stabilnoj 12. poziciji na tabeli sa 20 bodova, te je ova momčad na dobrom putu da u aktuelnoj takmičarskoj godini nema problema kada je u pitanju opstanak u elitnom društvu.