Inter velikim preokretom preuzeo vrh Serie A, Juventus šokiran u Genovi

Nogometaši Intera preuzeli su lidersku poziciju Serie A zahvaljujući 4:2 (2:2) domaćoj pobjedi protiv Empolija u prvom susretu 36. kola do koje su stigli velikim preokretom.

Gosti su nakon prvih pola sata igre vodili 2:0 nakon što su Pinamonti (5) i Asllani (28) iskoristili smušenost domaće zadnje linije te poentirali nakon dugih proigravanja.

Presudnim se pokazao period u samom finišu prvog dijela kada je Inter u razmaku od svega pet minuta stigao do izjednačenja. Prvo je stoper Empolija Romagnoli nesretno zabio autogol, da bi neposredno prije odlaska na predah Lautaro (45) pogodio za 2:2.

Veliki pritisak Intera u nastavku utakmice rezultirao je vodećim golom koji je još jednom zabio Lautaro u 64. minuti. Konačni rezultat postavio je Alexis u samoj završnici.

Inter je sada lider Serie A sa 78 bodova, jednim više uz susret više od drugoplasiranog Milana koji će u nedjelju gostovati kod Verone.

Nogometaši Juventusa doživjeli su poraz 2:1 protiv jedne od najlošijih ekipe Serie A Genoe i tako matematički ispali iz utrke za Scudetto.

Dybala je doveo Juventus u prednost u 48. minuti. Juve je držao taj rezultat sve do 87. minute, a onda je uslijedio veliki preokret. Gudmundsson je zabio za 1:1, a zatim je De Sciglio u 96. minuti skrivio penal, a precizan je bio Criscito.

Genoa sad ima 28 bodova, koliko i Cagliari, a samo bod više ima 17. Salernitana koja drži zadnje mjesto koje osigurava ostanak u elitnom rangu. Juventus je, s druge strane, ostao četvrti sa 69 bodova, jednim manje od trećeplasiranog Napolija.