Irac mu pokvario slavlje: Ovo je pitanje toliko razbjesnilo Ronalda da se pokupio s intervjua

Novopečeni napadač Manchester Uniteda, 36-godišnji Cristiano Ronaldo, donio je pobjedu Portugalu protiv Irske rezultatom 2:1 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Pogotkom glavom za 1:1 u 89. minuti Ronaldo je postao svjetski rekorder po broju pogodaka za reprezentaciju. Bio mu je to 110. pogodak u 180. nastupu za Portugal i tako je nadmašio Iranca Alija Daeija koji je u 149 nastupa za Iran postigao 109 pogodaka.

Tu se sjajni Portugalac nije zaustavio, nego je u 96. minuti zabio za preokret, važnu pobjedu Portugala te poboljšanje svjetskog rekorda kojeg je postavio samo sedam minuta ranije.

Nakon što je na fantastičan način srušio veliki rekord, Ronaldu je slavlje pokvarilo jedno novinarsko pitanje.

Je li reprezentacija Irske bila samo sporedni glumac u vašem večerašnjem filmu?“, pitao ga je novinar RTE-a, irske državne televizije.

Ronalda je to pitanje izbacilo iz takta te je demonstrativno napustio televizijski kadar.