Istinski spektakl: Tottenham imao puni plijen u rukama, a onda im je Wolverhampton priredio nevjerovatan šok u finišu

Nogometaši Tottenhama danas su u utakmici 12. kola engleskog Premiershipa gostovali kod ekipe Wolverhamptona na Molineuxu, te doživjeli bolan poraz nakon preokreta i rezultatom 2:1.

Očigledno je utakmica protiv Chelseaja u prošlom kolu i težak poraz ostavio bolan trag na psihu nogometaša koje sa klupe predvodi Ange Postecoglou.

Ušao je Tottenham sjajno u utakmicu i poveo sa 1:0 već u trećem minutu, kada je Brennan Johnson na asistenciju Porroa pogodio za minimalnu prednost gostiju.

Zatim su domaći preuzeli inicijativu, no ruku na srce, teško su dolazili do pravih prilika. Jedino što vrijedi spomenuti u prvom poluvremenu je pokušaj Cunhe, ali je njegov udarac odbranio čuvar mreže Tottenhama.

Pokušao je u nastavku trener Wolvesa da izmjenama nešto napravi. Bilo je to jako teško, da bi u 90. minutu uslijedio šok za Postecogloua i ekipu. Sarabia je fantastično pogodio za 1:1, a šest minuta kasnije mrežu ‘Spursa’ duboko u sudačkoj nadoknadi trese Lemina za konačnih 2:1.

Jasno je da je ovo bio veliki udarac za momčad iz Londona. Ipak, moraju se pomiriti sa sudbinom. Trenutno se Tottenham nalazi na drugoj poziciji Premiershipa sa 26 osvojenih bodova, dok je Wolverhampton 12. sa 15 bodova na svom kontu.