Istinski spektakl Villarreala i Barcelone: Sedam pogodaka, preokret i pobjeda katalonskog giganta

Zaista nevjerovatnu utakmicu danas su odigrali Villarreal i Barcelona u okviru 3. kola španske La Lige na kojoj smo vidjeli čak sedam pogodaka, da bi na kraju Katalonci pobijedili poslije posebnog preokreta sa 4:3.

Villarreal je bio taj koji je bolje otvorio susret i preko Sorlotha uspio je da dođe do 1:0 na samom startu, no potom su reagovale sudije iz VAR sobe i ofsajd je poništen zbog igranja rukom napadača.

Već u 12. minutu Barcelona stiže do vodstva preko Gavija kojem je sjajnu loptu uputio mladi Lamine Yamal. Samo tri minut kasnije na semaforu je stajalo 2:0 za goste. Ovaj put se među strijelce upisao Frenkie de Jong.

Činilo se da je ‘Žuta podmornica’ u nokdaunu i da povratka nema. Ipak, do kraja prvog dijela igre stvari su bile vraćene na početak. Prvo je Foyth u 26. minutu smanjio na 2:1, dok je za poravnanje pogodio Sorloth pet minuta prije odlaska na odmor.

Do totalnog preokreta Villarreal stiže u 50. minutu meča. Alex Baena je odlično završio još bolju akciju domaćeg tima i matirao Ter Stegena. Izgledalo je da je Barca apsolutno dotučena, no Katalonci se zatim bude i režiraju preokret iz snova.

Stvari na početak vratio je rezervista Ferran Torres u 68. minutu, a tri minua poslije rijetko viđen šok domaćim navijačima priredio je Robert Lewandowski pogotkom za konačnih 4:3.