Italija s maksimalnim učinkom odlazi u osminu finala, Wales prošao unatoč porazu

Današnjim susretima 3. kola završena je grupa A Eura. Italija i Wales su kao prvoplasirana i drugoplasirana reprezentacija izborili osminu finala, trećeplasirana Švicarska će čekati rasplet u ostalim grupama, dok je Turska definitivno ispala.

Italija je na Olimpicu ugostila Wales i slavila je s minimalnih 1:0 te tako potvrdila prvo mjesto u grupi s maksimalnim učinkom. Izbornik Roberto Mancini je odmorio većinu prvotimaca, a igrači kojima je dao priliku nisu razočarali.

Jedini gol na utakmici zabio je Matteo Pessina u 39. minuti na dodavanje Marca Verrattija. Dodajmo kako je Wales u drugom poluvremenu ostao s desetoricom nakon što je Ethan Ampadu “pocrvenio” zbog neopreznog starta.

Međutim, Wales je i uz poraz prošao u osminu finala jer je Švicarska pobijedila Tursku rezultatom 3:1 što joj nije bilo dovoljno da osvoji drugo mjesto.

Švicarci su poveli u 6. minuti kada je Seferović postigao lijep pogodak sa 20-ak metara. Točno dvadeset minuta kasnije Švicarci dolaze i do drugog pogotka. Shaqiri je desnom nogom majstorski pogodio rašlje s 18 metara.

Turci su smanjili na 2:1 u 62. minuti pogotkom Kahvečija, a samo šest minuta kasnije Shaqiri je drugi put pogodio za 3:1. Interesantno, asistent kod sva tri pogotka Švicaraca bio je Zuber.

Švicarci su osvojili treće mjesto u grupi zbog lošije gol-razlike od Walesa, te će morati čekati rasplet u ostalim grupama kada će saznati je li prošla dalje kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Turska je s tri poraza završila svoje sudjelovanje na Euru.