Italija slavila u ‘finalu prije finala’: Barella i Insigne srušili Belgiju

Nogometaši Italije plasirali su se u polufinale Eura 2:1 pobjedom protiv Belgije u Münchenu u četvrtfinalu.

Azzurri‘ su poveli 2:0 golovima Nicola Barelle (31) i Lorenza Insignea (44), a na 2:1 je iz penala smanjio Romelu Lukaku (45+2-p).

Bolju igru izabranici Roberta Mancinija okrunili su vodećim pogotkom u 31. minuti kada se Barella majstorskim driblingom oslobodio dvojice suparnika i zatim preciznim udarcem sa 10-ak metara matirao Courtoisa.

Potez utakmice dogodio se u 44. minuti, Insigne se sjurio po lijevoj strani, nitko od Belgijanaca nije ga uspio zaustaviti, uslijedio je udarac sa 20-ak metara koji je odsjeo u suprotnom gornjem kutu nemoćnog Courtoisa.

I kada je izgledalo da će Italija na predah s velikim vodstvom, glavni sudac Vinčić dosudio je najstrožu kaznu za Belgiju nakon duela Dokua i Di Lorenza. Lukaku je dobio i iskoristio priliku smanjiti na 2:1 sa 11 metara.

Italija će u polufinalu u utorak na Wembleyu igrati protiv Španjolske koja je ranije boljim izvođenjem penala sa 4:2 nadigrala Švicarsku.