Italija u fantastičnoj utakmici sa ‘kišom’ pogodaka pobijedila Nizozemsku i stigla do trećeg mjesta u Ligi nacija

Utakmicu za treće mjesto u okviru završnog turnira Lige nacija odigrale su reprezentacije Nizozemske i Italije, a pobjedu je ostvarila Italija sa 3:2.

U fantastičnom susretu viđeno je čak pet pogodaka i veliko vodstvo koje su imali popularni ‘Azzuri’ nakon prvog poluvremena, te koje su umalo prokockali.

Naime, već nakon šest minuta igre Italija je imala prednost od 1:0. Tada je Raspadori sjajno asistirao za Dimarca, a nogometaš Intera loptu šalje iza leđa golmana ‘Oranja’. Novi pogodak Mancinijevi izabranici postižu u 20. minutu. Frattesi se ovog puta upisao u strijelce za 2:0.

Igrao se 68. minut kada je Bergwijn pogodio za 2:1, no nada da mogu do preokreta srušila se kod Nizozemaca poslije samo pet minuta kada je na 3:1 povisio Chiesa.

U kasnoj 90. minuti Koemanovi izabranici stižu do 3:2 i drame u završnici pogotkom Wijnalduma. No, to je bilo sve od domaćih i Italijani su na kraju osvojili treće mjesto ovogodišnje Lige nacija.

Podsjećanja radi, večeras finale ovog takmičenja igraju reprezentacije Hrvatske i Španije od 20:45 sati, a ‘Vatreni’ se nadaju velikom trijumfu i izuzetnom uspjehu.