Italija u uzbudljivom meču za treće mjesto u Ligi nacija pobijedila Belgiju

Nogometna reprezentacija Italije osvojila je treće mjesto u UEFA-inoj Ligi nacija.

‘Azzurri’ su na domaćem terenu sa 2:1 pobijedili Belgiju i na taj način osvojili treće mjesto relativno novog takmičenja.

Sve vrijedno pomena desilo se u drugom poluvremenu s obzirom da je prvo završeno bez pogodaka.

U 46. minuti je nakon kornera odbijenu loptu volej udarcem u gol Courtoisa poslao Barella, da bi 20 minuta kasnije sa bijele tačke Berrardi povećao prednost Italije.

Belgija je uspjela samo ublažiti rezultat preko mladog De Ketelaerea koji nakon sjajne akcije kroz noge matira Donnarummu.

Večeras se na San Siru u Milanu (20:45) igra finalni susret u kojem se sastaju reprezentacije Španije i Francuske.

Ovo će biti jedinstvena prilika da pomenute selekcije osvoje prvi trofej u Ligi nacija.