IZ KIKSA U KIKS: Manchester United još jednom razočarao navijače i ugrozio borbu za Ligu prvaka

Nogometaši Manchester Uniteda napravili su novi kiks u engleskoj Premier ligi, a oni su danas pred svojim navijačima remizirali protiv ekipe Southamptona 1:1.

United je prvu veliku priliku imao u sedmoj minuti susreta kada se Cristiano Ronaldo našao u stopostotnoj prilici. Portugalac je zaobišao golmana Frasera Forstera, šutirao prema golu, ali onda je jedan gostujući igrač zaustavio loptu na putu prema mreži.

Međutim, u 21. minuti United je zasluženo poveo. Bruno Fernandes je majstorski uposlio Marcusa Rashforda koji nesebično dodaje do Jadona Sancha kojem nije bilo teško da sa svega nekoliko metara poentira za 1:0.

Gosti su se u nastavku “probudili” i odmah na samom početku drugog dijela poravnali rezultat. Che Adams je dobio loptu na lijevoj strani, a onda preciznim udarcem matirao za Davida de Geu za 1:1.

Nakon toga obje momčadi igrale su otvoreno, prilike su se redale s jedne na drugu stranu, ali pogodaka nije bilo i susret je završio remijem 1:1.

United je ostao na petom mjestu Premier lige sa 40 osvojenih bodova, koliko ima i četvrti West Ham, a imaju jedan bod više od šestog Arsenala koji ima susret manje.