Izgleda da više nije moglo: Furiozni Napoli konačno zaustavljen na svom terenu, Lazio slavi ogroman trijumf

Nogometaši Lazija su u derbi susretu 25. kola italijanske Serie A kao gost savladali ekipu Napolija sa 0:1 i tako je prekinut niz od devet uzastopnih pobjeda tima iz Napulja.

Lazio je u vrlo uzbudljivom meču na Diego Armando Maradona stadionu pobijedio Napoli i tako postao tek drugi tim koji je uspio savladati lidera prvenstva ove sezone.

Imali su domaći posjed lopte u prvom poluvremenu. Pokušavali su na sve načine probiti bedem rivala, no Lazio je izgledao skoro pa savršeno u defanzivnom dijelu igre.

Najviše prilika Napoli je imao u drugom poluvremenu. Ipak, nisu uspjeli postići pogodak. S druge strane, Rimljani u 67. minutu koriste rijetku šansu koju su imali. Vecino je tada na volej dočekao loptu i s nekih 25 metara nevjerovatno zabio za konačnih 1:0.

Napoli je naravno još uvijek prva momčad Serie A sa 65 bodova i imaju 17 bodova više upravo od drugoplasiranog Lazija kojem je ovo bio zaista ogroman trijumf.