Iznenađenje u Sankt Petersburgu: Slovačka ‘nokautirala’ Poljsku!

U utakmici 1. kola E grupe Europskog prvenstva nogometaši Slovačke su u Sankt Petersburgu pobijedili Poljsku sa 2:1.

Slovaci su poveli u 18. minuti autogolom golmana Wojciecha Szczesnyja. Šutirao je Robert Mak, Szczesny je prvo zaustavio njegov pokušaj, ali lopta se od stative odbila u poljskog golmana i završila u golu.

Poljaci su poravnali u 46. minuti pogotkom Karola Linettyja, a možda i ključni trenutak se dogodio u 62. minuti kada je Grzegorz Krychowiaka “pocrvenio” zbog drugog žutog kartona.

Slovaci su igrača više iskoristili u 69. minuti kada je Milan Škriniar pogodio za 2:1 nakon centaršuta iz kornera. U samoj završnici utakmice Poljska je imala veliku priliku za izjednačenje, ali Bednarek je pucao pored gola.

U drugoj utakmici iz ove grupe u ponedjeljak će u Sevilli snage odmjeriti Španjolska i Švedska.