Izrael pao pred svojim navijačima, Švicarska slavila kod Bugarske

U terminu od 18 sati odigrane su dvije utakmice europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine. Danska je u gostima nadigrala Izrael, dok je Švicarska također kao gost slavila protiv Bugarske.

Danska je do pobjede protiv Izraela došla nakon dominacije tijekom svih 90 minuta, a pogodak za vodstvo zabio je napadač Barcelone Martin Braithwaite u 13. minuti.

To je ujedno bio i rezultat prvog dijela, a sve dileme oko pobjednika razriješio Wind pogotkom u 67. minuti.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Danska je već na startu kvalifikacija upisala iznimno tri važna boda, a treba reći da se ova utakmica pred navijačima koji su bili na tribinama stadiona Bloomfield u Tel Avivu.

U drugom susretu igranom od 18 sati Švicarska je furioznim otvaranjem utakmice osigurala pobjedu kod Bugarske rezultatom 3:1.

Prvo je Embolo u sedmoj minuti zabio za 1:0, a samo tri minute nakon toga Seferović zabija za 2:0 i već tada je bilo jasno da će Švicarci ostvariti pobjedu.

Odlično otvaranje utakmice zaključio je Zuber pogotkom u 13. minuti kada je svojoj reprezentaciji donio nedostižnu prednost od 3:0, da bi konačnih 3:1 postavio Despodov pogotkom u 46. minuti.