Japan režirao novu seznaciju u Kataru i savladao favorizovanu Njemačku

Nogometna reprezetnacija Japana upisala je veliku pobjedu na otvorenju Svjetskog prvenstva protiv selecije Njemačke rezultatom 2:1.

Nijemci su u ovu utakmicu sasvim očekivano ušli kao veliki favoriti, ali Japan je sjajno organizovanom igrom režirao preokret i u konačnici najveću pobjedu u historiji selekcije.

U 27. minuti golman Japana je nespretnom reakcijom skrivio penal kojeg u pogodak pretvara iskusni Ilkay Gundogan.

Japance taj pogodak nije pokolebao s obzirom da su nastavili hrabrim pristupom čekati svoju priliku disciplinovanom partijom svakog pojedinca.

Šansu su dočekali u 75. minuti kada je Ito šutirao po sredini gola, Neuer odbranio, ali samo do Doana koji bez problema pogađa praznu mrežu ‘Elfa’.

Samo devet minuta kasnije, Japan režira šokantan preorket i još jedno iznenađenje u Kataru kada Asano prolazi po desnoj strani i silovito zakucava loptu pod samu prečku gola legendarnog Neuera.

U ovoj grupi d 17:00 sati igraju Španija i Kostarika, dok će u narednom kolu Japan odmjeriti snage sa Kostarikom, a Njemačka protiv Španije u velikom derbiju.