Japan savladao favorizovanu Kolumbiju!

Selekcija Japana savladala je danas Kolumbiju u okviru 1. kola Svjetskog prvenstva u Rusiji, i tako umnogome otežala i zakomplikovala stanje u grupi.

Ključni detalj utakmice desio se u trećoj minuti kada je Sanchez dobio crveni karton, nakon igranja rukom u svom šesnaestercu. Kagawa je potom bio siguran s bijele tačke za vodstvo Japanaca.

Kolumbija je nakon primljenog pogotka krenula ofanzivnije, a golman Japana je uspio da odbrani neke odlične prilike, zbog kojih su rasle tenzije na travnjaku. Ipak, do pogotka su stigli u 39. minuti kada je Quintero maestralno pogodio iz slobodnjaka.

Do zaslužene pobjede Japanci su stigli u 73. minuti kada je Honda nabacio iz kornera, a Osako perfektno glavom pogodio za konačnih 2:1.

U ovoj grupi od 17:00 igraju Poljska i Senegal, a tom utakmicom će biti kompletirano prvo kolo u Rusiji.