Jedan gol Phila Fodena bio je dovoljan Cityju za novu pobjedu i učvršćenje na vrhu Premiershipa

U susretu 20. kola engleskog Premiershipa nogometaši Manchester Cityja su kao gosti nadigrali Brentford 1:0 i dodatno su se učvrstili na liderskoj poziciji.

Branitelji naslova su do tri boda došli pogotkom Philla Fodena u 16. minuti koji je na sjajan način iskoristio centaršut Kevina De Bruynea s desne strane i lijepom reakcijom iz blizine donio pobjedu svojoj momčadi.

U nastavku nije bilo previše izglednih prilika, osim što je De Bruyne pogodio stativu i ostalo je 1:0.

City sada ima čak osam bodova više od drugoplasiranog Chelseaja koji je pred svojim navijačima napravio veliki kiks remijem protiv Brightona 1:1.