Jedan od najvatrenijih derbija na Otoku ponudio pravi spektakl, Manchester United se izvukao od neočekivanog poraza

Na Teatru snova večeras je odigran fenomenalan “derbi ruža” između Manchester Uniteda i Leeds Uniteda, a završen je remijem 2:2.

Dva povijesno vrlo mrska rivala, koja igraju jedan od najvatrenijih derbija na Otoku poznatiji kao “derbi ruža”, ponudila su veliku nogometnu predstavu, uzbuđenja i dramu te na kraju podjelu bodova.

Počelo je fenomenalno. U prvoj minuti mladi talijanski napadač Gnonto lijepo zabija za “hladan tuš” na Teatru snova.

Napao je odmah Manchester United, a najveću šansu imao je u 27. minuti preko Garnacha, čiji je udarac izbačen s gol-linije.

Rezultatom 0:1 otišlo se na predah, a još veći šok vidjeli smo u 48. minuti. Summerville je prošao po lijevoj strani i centrirao, a loptu u svoju mrežu poslao je Varane.

Tada je United krenuo u potpunu ofenzivu koja se isplatila. U 62. minuti glavom poentira Rashford i tako nastavlja s velikom formom u 2023. godini.

Lijep trenutak vidjeli smo u 70. minuti. Sancho, koji je dugo imao probleme s depresijom, vratio se na travnjak i zabio za 2:2.

Do kraja susreta obje momčadi pokušale su doći do pobjede, ali su se na kraju morale zadovoljiti podjelom bodova.