Jedna od najboljih utakmica pod vodstvom Xavija: Barcelona za 20 minuta igre u potpunosti razbila nemoćni Athletic Bilbao

Nogometaši Barcelone slavili su visoku pobjedu na domaćem terenu protiv Athletic Bilbaa rezultatom 4:0 u sklopu 11. kola španske La Lige.

‘Blaugrana’ je odigrala najbolju partiju ove sezone i jednu od najbolji od kada je Xavi trener momčadi.

Sve je bilo gotovo do 22. minute kada Lewandowski pogađa za 3:0, a prethodno su pogađali Sergi Roberto i Dembele.

Pobjedu je u 73. minuti potvrdio Torres na asistenciju Dembelea za povratak na pobjedičke staze.

Barcelona je sada druga sa 28 bodova, tri manje od lidera Real Madrida, dok je Athletic Bilbao upisao treći poraz u La Ligi. Momčad Ernesto Valverdea trenutno je šesta sa 18 bodova.

U ostalim utakmicama, Espanyol i Elche su odigrali utakmicu bez pobjednika 2:2, dok je Atletico Madrid slavio sa 2:1 protiv Betisa.

Girona je podijelila bodove sa Osasunom rezultatom 1:1, a Villarreal je bio bolji od Almerije 2:1.