Jedna od tužnijih noći za navijače Arsenala, ‘Topnici’ porazom od Newcastlea “prokockali” Ligu prvaka

Ova noć je bila jedna od tužnijih za igrače Arsenala, ali i navijače jer su u gostima poraženi od Newcastle Uniteda rezultatom 2:0.

Ovaj poraz znači da Arsenal ostaje na petom mjestu sa 66 osvojenih bodova, imaju dva boda manje od četvrtoplasiranog Tottenhama i može se reći da su večeras “prokockali” plasman u Ligu prvaka.

Prvi pogodak pao je u 56. minutu utakmice kada je White zatresao vlastitu mrežu nakon jedne akcije domaćih. Sudbinu londonskog tima večeras je zapečatio Guimaraes pogotkom za 2:0 u 85. minutu.

U posljednjem kolu Arsenal će se suočiti sa Evertonom kojeg mora savladati, ali mu je na drugoj strani potrebno i čudo, a to je da Tottenham izgubi od fenjeraša ekipe Norwicha koja je već ispala u Championship.

Ovo je bila samo još jedna razočaravajuća sezona za ‘Topnike’ i čini se da će naredna sezona Lige prvaka biti još jedna u nizu bez njih. Newcastle je skočio na 12. poziciju i sada ima 46 osvojenih bodova.