Jedno je jasno, ‘Topnici’ ne misle odustati od borbe za titulu! Arsenal na Emiratesu razbio Bournemouth

040524Arsenal

Nogometaši Arsenala danas su pred svojim navijačima u utakmici 36. kola engleskog Premiershipa savladali ekipu Bournemoutha sa uvjerljivih 3:0.

Arsenal je odmah krenuo ofanzivno na gol gostujućeg tima, ali smo prvi pogodak vidjeli tek u završnici prvog poluvremena, odnosno u 45. minutu. Bukayo Saka je sa penala doveo ‘Topnike’ u vodstvo.

Bournemouth je bio dosta opasniji u nastavku. Gost je prijetio preko najboljeg pojedinca Solankea, a čiji je udarac sjajno u 54. minutu odbranio David Raya.

Da se ekipi sa sredine tabele Premiershipa bliži poraz bilo je jasno u 70. minutu. Poslije jedne lijepe akcije i asistencije Ricea, Leandro Trossard trese mrežu rivala za 2:0.

Samo tri minuta kasnije u strijelce se upisao Semenyo na drugoj strani. No, pogodak je poništen zbog prethodno napravljenog prekršaja Solankea nad golmanom Rayom. Konačnih 3:0 za kraj svih dilema oko pobjednika postavio je sjajni Rice duboko u nadoknadi.

Arsenal je lider Premiershipa sa 83 osvojena boda i imaju četiri boda više od drugoplasiranog Manchester Cityja, koji ruku na srce ima čak dvije utakmice manje.