Jednostavno je nezaustavljiv! Đoković ‘izvozao’ De Minaura i osigurao kartu za četvrtfinale Australian Opena

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Australian Opena nakon što je rutinski savladao Alexa De Minaura, po setovima 6:2, 6:1, 6:2.

Novak u Melbourneu igra zaista fantastično, a to je najbolje pokazao današnjom dominacijom protiv domaćeg tenisera De Minaura kojeg je “počistio” u okršaju osmine finala te lakše od očekivanog prošao dalje.

Jedan od najboljih na svijetu odlično je otvorio meč pokazavši u prvom setu ko je “gazda” na terenu. Poslije svega 36 minuta igre poveo je sa 1:0 nakon što je dobio prvi set rezultatom 6:2.

Đoković je istim ritmom nastavio u drugom setu, dok je njegov protivnik izgledao potpuno izgubljeno na terenu. Ovaj set trajao je 40 minuta, a Srbin je svom rivalu dopustio da osvoji tek jedan jedini gem i dobio je ovaj set sa čak 6:1.

Ista priča u trećem setu. Odmah na startu Đokovićev break i bilo je sasvim jasno da je samo pitanje koliko će De Minauru dopustiti da osvoji gemova u ovom setu. Na kraju je Australac osvojio samo dva gema i set je završen rezultatom 6:2 čime je stavljena tačka na ovaj meč.

Novaka Đokovića u četvrtfinalu ovogodišnjeg Australian Opena očekuje okršaj protiv ruskog tenisera Andreyja Rubleva koji je jutros pobijedio Holgera Runea sa 3:2 u setovima.