JEDNOSTAVNO NIJE IŠLO: Najbolja hrvatska tenisačica ispala s Wimbledona u trećem kolu!

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA – 21.) nije uspjela izboriti plasman u četvrto kolo Wimbledona.

U trećem kolu poražena je od 42. igračice svijeta Markete Vondroušove sa 6:1, 7:5 nakon sat i sedam minuta igre.

Čini se kako je pobjeda protiv Sloane Stephens u drugom kolu potpuno ispraznila 27-godišnju Vekić. Podsjetimo, Hrvatica je u četvrtak velikim preokretom pobijedila Amerikanku te se na kraju meča rasplakala.

Međutim, protiv Čehinje nije uspjela učiniti isto. Prvi set trajao je svega 20 minuta. Vekić je izgubila gem odmah na startu, a onda je pokleknula i kod minusa 1:4.

U drugom setu vidjeli smo nešto bolju Donnu. Nakon što je izgubila gem u sedmoj igri uspjela se vratiti kada je Vondroušova servirala za meč.

Tada je Vekić stigla do prvog breaka na meču. Odmah u narednoj igri opet je pokleknula na svom servisu, a Čehinja nije propustila drugu priliku da na svom servisu privede meč kraju.