Jesus strijelac prvi put nakon oktobra, Arsenal prošao test “malih utakmica” protiv Leedsa

Nogometaši Arsenala savladali su bez problema momčad Leedsa rezultatom 4:1 u okviru 29. kola engleskog Premiershipa.

‘Topnici’ su prošli još jedan test nešto manje utakmice i rivala, a Leeds nije imao priliku da ozbiljnije ugrozi londonskog rivala.

U 35. minuti utakmice Gabriel Jesus je realizovao udarac sa bijele tačke i tkao psotigao svoj prvi pogodak od oktobra prošle godine.

Drugo poluvrijeme je savršeno počelo za aktuelnog lidera tabele budući da je White pogodio za 2:0, a u 55. minuti već je bilo 3:0.

Strijelac je ponovo bio Jesus, a novu asistenciju u ligi upisao je raspoloženi Leandro Trossard.

Leedsu je tračak nade dao Kristensen golom u 76. minuti, ali je sve bilo gotovo u 84. minuti kada asistenciju Odegaarda u pogodak pretvara Xhaka.

Arsenal je ponovo na osam bodova prenosi u odnosu na City sa 72 osvojena boda, dok je Leeds u opasnoj zoni sa 26 bodova iz 28 odigranih susreta.