Jokić i Ekipa furioznom završnicom slomili otpor Grizzliesa, Mavsima nije pomogao ni sjajni Dončić

Denver Nuggetsi su odličnom predstavom u zadnjoj četvrtini protiv Memphis Grizzliesa upisali 40. pobjedu u ovoj sezoni NBA lige, a konačan rezultat glasio je 120:96.

Najefikasniji igrač susreta bio je Michael Porter Jr., koji je ubacio 31 koš, dok je Grizzliese predvodio Ja Morant sa 27 koševa. Nikola Jokić je za manje od 30 minuta provedenih na parketu ubacio 24 koša uz 15 skokova i pet asistencija.

U ostalim susretima Sacramento Kingsi slavili su na svom parketu protiv Dallas Mavericksa rezultatom 113:106. Mavsima nije pomogao ni sjajni Luka Dončić koji je sa 24 koša bio najefikasniji igrač susreta.

New Orleans Pelicansi predvođeni Zionom Williamsona (23 koša) pobijedili su Los Angeles Clipperse rezultatom 120:103, a iznenađujući poraz doživjela je i ekipa Utah Jazza koja je rezultatom 105:104 izgubila od Minnesote Timberwolvesa u gostima.

Chicago Bullsi su u gostima nadigrali Miami Heat rezultatom 110:102, dok su Toronto Raptorsi pobijedili Cleveland Cavalierse rezultatom 112:96. Phoenix Sunsi su kao gosti pobijedili New York rezultatom 118:110, a u efikasnom dvoboju nakon produžetaka San Antonio Spursi su nadigrali Washington Wizardse rezultatom 146:143.

Philadelphia 76ers su na svom parketu bili bolji od Oklahoma City Thundera rezultatom 121:90, LA Lakersi su bili bolji od Orlando Magica rezultatom 113:103, a u prvom dvoboju večeri Detroit Pistonsi su na svom parketi pobijedili Atlanta Hawkse rezultatom 100:86.