Jokić u finišu meča srušio Mavse, Dončić brojao do 24!

Ekipa Denvera porazila je Dallas na domaćem terenu rezultatom 100:99 čime su Nuggetsi stigli do 45. pobjede u ovoj NBA sezoni.

Meč su bolje otvorili gostujući košarkaši koji su krajem prve četvrtine imali devet poena prednosti (29:20), ali su na prvu pauzu otišli sa tri poena više od Denvera.

Početkom druge dionice domaći Denver dolazi do preokreta i vodstva od osam poena razlike (45:37), ali sjajnom igrom u finišu prvog poluvremena Dallas je stigao do novog vodstva i na pauzu je otišao uz prednost od šest poena razlike (57:51).

Čitavu treću dionicu Dallas je kontrolisao prednost, u jednom trenutku imali su i dvocifrenu razliku u odnosu na Denver, a onda su gledaoci u Pepsi Centru gledali izuzetno zanimljiv finiš meča u kojem su domaći košarkaši u posljednjim sekundama stigli do preokreta i pobjede rezultatom 100:99.

Najefikasniji košarkaš na meču bio je Millsap sa 33 poena, dok je Dončić kod Dallasa ubacio 24. Nikola Jokić meč je završio sa 11 poena, osam asistencija i 14 skokova.