Još jedan trijumf na Allegrijev način: Juventusov “minimalac” u Torinu protiv Napolija i liderska pozicija Serie A!

Nogometaši Juventusa su u utakmici 15. kola italijanske Serie A na domaćem terenu dočekali aktuelnog šampiona, ekipu Napolija, te slavili sa minimalnih 1:0.

Početak utakmice nije bio baš najbolji za Juventus, obzirom da je Napoli imao par vrlo izglednih prilika. Međutim, Kvaratskhelia, Politano i Di Lorenzo su se pošteno ispromašivali.

Kazna za sve promašaje gostujućeg tima iz prvog poluvremena stigla je na samom početku drugog dijela igre. Tada je u 51. minutu Federico Gatti bio najviši u skoku i glavom je matirao golmana Napolija za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Uspio je u 71. minutu Victor Osimhen da zatrese mrežu Juventusovog gola. Ipak, pogodak nigerijskog napadača poništen je zbog ogromnog ofsajda u kojem se našao.

Do kraja utakmice prvak Italije pokušavao je doći do poravnanja, ali je sve to izgledalo itekako bezidejno i slabo, zbog čega su sva tri boda večeras ostala u Torinu, pa je ovo bila samo još jedna pobjeda u stilu Massimiliana Allegrija koji je svima poznat.

Juventus je sada zauzeo lidersku poziciju Serie A, imaju 36 bodova i bod više od drugoplasiranog Intera, koji ima utakmicu manje. Napoli je peti sa 24 osvojena boda.